MENU
+420 603 570 850

Kdo a proč rovná kosti

Lezení na Fuerteventuře – naboso a volně

 

Zbyněk Popelka, od r.1963 do …. (nevyplňujte)

  …bohužel dlouho chodil i do škol. Dnes se mi hodí studia fyziky – kvůli biomechanice  a pedagogika – díky ní vím jak určitě neučit a používám neškolské způsoby učení: zážitek a hru

  Daleko užitečnější pro rovnání byl pád ze stromu, zlomený obratel, rozdrcená noha, vozík, pár let na berlích a díky tomu příležitost poznat všechny dostupné rehabilitační techniky. Následky velkých úrazů se znovu projevují po čtyřicítce – a pomohla mi hlavně Dornova metoda. Chtěl jsem předat takto darovanou cestu ke zdraví dalším. A začalo to: tříletá škola pro léčitele, kursy anatomie a  fyziologie,  Dornovské kurzy a praxe (Děkuji Zuzaně Lehrmanové a Josefu Půrymu).

 Abych mohl jemně hýbat s kostmi a aby srovnané tělo vydrželo, potřeboval jsem kurzy pro uvolnění svalů a fascií – Reflexka, Breusovka, Kranio, Baňkování, TCM, Manuálky atd.

 Pak jsem chtěl vidět dovnitř těla (na rozdíl od Německa zde není Dorn metod součástí zdravotnického systému a nejen že ji neplatí zdravotní pojišťovna, ale hlavně nemám přístup k zobrazovací technice)  a nezbylo, než pracovat na otevření intuice a nalézt techniky její verifikace, aby mohla sloužit jako poznávací funkce. Na to jsou skvělé a tisíciletou praxí ověřené šamanské techniky – předává je Fundation Shamanic Studies (Děkuji Zoře Frešové, Karlovi Fulerovi a Vlaďce Hartikainen) . Jejich kurzy a tříletý pokročilý výcvik mohou připravit na to opravdové učení v džungli na Guinei a v Peru (Děkuji starším kmene Nautu a Donu Antoniovi), na učení u Indiánů (Děkuji Alicie Hamm a Jorge Redtail Hawk)

  Aby narovnané vydrželo, musíme změnit posturu a dynamiku těla. Učil jsem se tedy úžasnou Spirální stabilizaci doktora Smíška, spolu se Spiral dynamik a základy jógy (velmi děkuji za trpělivost s nepoddajným žákem velmi nejogínské postavy a mysli Bei Merksbauerové a hlavně Renatě Škrabalové). 

   A pak se nejistě narovnáte ze školní lavice, vylezete na ramena obrů, kteří to vymysleli a naučili, pořádně se rozhlédnete po kraji a začnete sami vidět a učit: sebeopravné techniky, léčivou chůzi – viz www.nativewalking.eu 

   a dnes kromě práce s tělem a vědomím vedu kursy Vědomý pohyb na propojení obého:

Cílem je uzdravení skrze radost z pohybu

Znovu se zamilovat do vlastního těla,

vzpomenout si na dokonalý pohyb

a převést jej do všedního života.

Více na www.popelka.net v sekcích:  Semináře   Termíny   Fuerteventura

A proč rovnám:

  Baví mne (ohromně) rovnání, hledání souvislostí, neustálé učení, s každým příchozím nový příběh, jejich proměny… také mi rovnání a učení vyšlo na Vision questu (přechodový rituál, ceremonie, způsob jak zjistit k čemu jsme)

Jaké další jemná rovnání dělám:

  Šamanské techniky, přípravu na ceremonie a reintegraci po nich, dýchací techniky (vychází z prof.Grofa a Jógy)

Co nejsem:

  Guru, nositel Jediné pravdy, Pan nepochybující léčitel